Nr.
Tidspunkt
Spillested
Deltagere
Gruppevindere
I
16.-18.
august
1991
Haahrs
Skole
38
M1: Peter Jakobsen, Århus
M2: Claus Rossen, Læseforeningen Odense
B1: Lars Trabolt, Centrum Esbjerg
B2: Jan Damsgaard, Tårnet Svendborg
Rune Harboe, Sydøstfyn
B3: Torben Hansen, Tårnet Svendborg
B4: Jørgen Hansen, Sydøstfyn
II
7.-9.
februar
1992
Haahrs
Skole
60
M1: Steffen Pedersen, Læseforeningen Odense
M2: Benny Grønhøj, Læseforeningen Odense
Thomas Grotkjær, Esbjerg
B1: René R. Hansen, Læseforeningen Odense
B2: Lars Trabolt, Centrum Esbjerg
Brian Ø. Jensen, Kjellerup
B3: Niels Chr. Nielsen, Kjellerup
Jean Mikkelsen, SKS 88, Esbjerg
Erik Hansen, Tårnet Svendborg
B4: Klaus Hove Nielsen, Tårnet Svendborg
B5: Torben Hansen, Tårnet Svendborg
B6: Erling Bech Andersen, Tårnet Svendborg
Jimmy Sørensen, Nyborg
B7: Jørgen Heyn, Enkeltmedlem
Michael Nord, Tårnet Svendborg
B8: Thomas Christensen, Kjellerup
III

21.-23.
august
1992

Haahrs
Skole
30
M: Henrik Madsen, Læseforeningen Odense
B1: René R. Hansen, Læseforeningen Odense
B2: Jens Rasmussen, Læseforeningen Odense
B3: Jan Mose Nielsen, Solrød
B4: Peter B. Rasmussen, Læseforeningen Odense
Leo M. Rasmussen, Læseforeningen Odense
IV
5.-7.
marts
1993
Svendborg Navigations skole
38
M: Jakob Bjerre Jensen, Sydøstfyn
B1: Jens Rasmussen, Læseforeningen Odense
Michael Nielsen, Alssund
Lars Laustsen, Birkerød
B2: Herluf Lykkegaard, Rudkøbing
B3: Erik Kappel, Tårnet Svendborg
B4: Kenneth Madsen, Enkeltmedlem
B5: Uffe Rasmussen, Tårnet Svendborg
V
18.-20.
februar
1994
Svendborg Navigations skole
30
M: Michael Jacobsen, Læseforeningen Odense
B1: Lars Laustsen, Birkerød
B2: Erik Frandsen, Højby
B3: Jørgen Frank Hansen,Tårnet Svendborg
Kenneth Madsen, enkeltmedlem
B4: Rune Toft Nielsen, Tårnet Svendborg
VI
10.-12.
marts
1995
Svendborg Navigations
skole
30
M: Mikael Rask Kristensen, Tårnet Svendborg
Claus Rossen, Læseforeningen Odense
B1: Erik Hansen, Tårnet Svendborg
Lars Laustsen, Birkerød
B2: Klaus Hove Nielsen, Tårnet Svendborg
B3: Jesper Christensen, Tårnet Svendborg
Thomas Lund, AS 04 København
B4: Jesper Bruun, Rudkøbing
Jesper Stig Christensen, Tårnet Svendborg
VII
8.-10.
marts
1996
Svendborg Navigations skole
42
M: Kim Skaaning Jacobsen, Frem Odense
B1: Maj-Britt Andreasen, Farum
B2: Mads Bech Andersen, Birkerød Erik Glenthøj, Rudkøbing
Thomas Lund, AS 04 København
B3: Jørgen Frank Hansen, Tårnet Svendborg
B4: Tage Knudsen, Sydøstfyn
Erling Pedersen, Nyborg
B5: Erling Bech Andersen, Tårnet Svendborg
B6: Niels W. Jørgensen, Rudkøbing
VIII
7.-9.
marts
1997
Svendborg Navigations
skole
30
B1: Ole Bønnelykke, Centrum Esbjerg
B2: Jesper Petersen, Slagelse
B3: Thomas Lund, AS 04 København
B4: Jesper Christensen, Tårnet Svendborg
B5: Bjørn Fuglsang, Tårnet Svendborg
IX
6.-8.
marts
1998
Svendborg Navigations
skole
26
B1: Erik Mathiesen, Frem Odense
B2: Erik Hansen, Tårnet Svendborg
B3: Klaus Hove Nielsen, Ringkøbing
Uffe Rasmussen, Tårnet Svendborg
B4: Per Andersen, Midtfyn
X
5.-7.
marts
1999
Svendborg Navigations
skole
0
AFLYST
XI
10.-12.
marts
2000
Svendborg Navigations skole
20
B1: Uffe Rasmussen, Tårnet Svendborg
B2: Rune Toft Nielsen, Tårnet Svendborg
B3: Jan Nielsen, Sydøstfyn
XII
2.-4.
marts
2001
Haahrs
Skole
20
B1: Jesper Bruun, Frem Odense
B2: Jimmy Sørensen, Nyborg
B3: Erling Pedersen, SIF Nyborg
XIII
8.-10.
marts
2002

Haahrs
Skole

24
B1: Jens Rasmussen, Læseforeningen Odense
B2: Ole Eik Jørgensen, Tårnet Svendborg
B3: Mads Lund Undén, Frem Odense
B4: Kasper Larsen, Nr. Åby Junior
XIV
7.-9.
marts
2003
Haahrs
Skole
30
M: Henrik Tranberg Jensen, Esbjerg
Henrik Stockflet Jørgensen, Holbæk
B1: Per Barndorff Simonsen, K 41 København
Svend Veise, Nyborg
B2: Niels-Peter M. Jansen, Tårnet Svendborg
B3: Erling Bech Andersen, Tårnet Svendborg
B4: Anders Storkehave, Frem Odense
XV
19.-21.
marts
2004
Haahrs
Skole
22
B1: Lars René Andersen, Kjellerup
B2: Michael Nord, Tårnet Svendborg
B3: Thomas Christensen, Nr. Åby Junior
XVI
1.-3.
april
2005
Haahrs
Skole
12
B1: Jess Nykjær, Frem
B2: Niels-Peter M. Jansen, Tårnet Svendborg
XVII
24.-26.
marts
2006
Haahrs
Skole
18
B1: Svend Veise, Nyborg
B2: Yann Le Besq, Frem
B3: Jens Erik Pedersen, Tårnet Svendborg
XVIII
11.-13. maj
2007
Haahrs
Skole
16

B1: Michael Nord, Tårnet Svendborg
Jan Mose Nielsen, Tåstrup Skakforening
B2: Kjeld Ehlers, Århus Skakklub

XIX
25.-27. april
2008
Haahrs
Skole
14

B1: Svend Veise, Nyborg
B2: Uffe Kallenbach, Thy Skakklub

XX
24.- 26. april 2009
Haahrs Skole
24

M: Lars René Andersen, Nordre Århus
B1: Ib Lynæs Hansen, Enkeltmedlem 6. HK
B2: Jens Erik Pedersen, Tårnet Svendborg
Søren Havn Gjedsted, Frem Odense
B3: Dan Tangager, Tårnet Svendborg
Jens Fredriksen, Nyborg

XXI
16.- 18. april 2010
Haahrs Skole
0
AFLYST
XXII
25.- 27. marts 2011
Haahrs Skole
18
B1: Mathias Meunier, Frem Odense
B2: Erik Hansen , Tårnet Svendborg
B3: Jens Rasmussen, Læseforeningen Odense