Alle deltagere i Tårnet Weekend EMT

Skakklubben Tårnet har indtil nu afviklet 20 koordinerede weekendturneringer. Derudover er to blevet

aflyst på grund af for få tilmeldinger. Det var den 10. (romertal X) og 21. (XXI) turnering.

Navn Klub(ber) repræsenteret
19 deltagelser (1)  
Erling Bech Andersen Tårnet Svendborg
17 deltagelser (1)  
Erik Hansen Tårnet Svendborg
14 deltagelser (1)  
Michael Nord Tårnet Svendborg
12 deltagelser (2)  
Ole Eik Jørgensen Tårnet Svendborg
Jens Erik Pedersen Tårnet Svendborg
11 deltagelser (1)  
Jens Rasmussen Læseforeningen Odense / Nyborg
9 deltagelser (3)  
Jørgen Hansen Sydøstfyn
Klaus Hove Nielsen Tårnet Svendborg / Ringkøbing
Svend Veise Nyborg Skakklub
7 deltagelser (5)  
John Klaus Jensen Kerteminde / Årslev / Frem Odense
Nicolai Leilann Jensen Tårnet Svendborg
Uffe Kallenbach Sydthy / Nordthy / Thy
Bjarne Lindenskov Højby / Tårnet Svendborg / Fåborg
Leo M. Rasmussen Læseforeningen Odense
6 deltagelser (3)  
Mads Bech Andersen Birkerød
Jørgen Frank Hansen Tårnet Svendborg
Jimmy Sørensen Nyborg Skakklub
5 deltagelser (6)  
Jesper Bruun Rudkøbing / Frem Odense
Niels-Peter M. Jansen Tårnet Svendborg
Lars Laustsen Birkerød
Thomas Lund Tårnet Svendborg / AS1904 København
Michael Nielsen Alssund
Erling Pedersen Nyborg Skakklub
4 deltagelser (8)  
Jacob Sterup Andersen Tårnet Svendborg / Læseforeningen Odense
Lars René Andersen Kjellerup / Nordre Århus
Jens Frederiksen Nyborg Skakklub
René Rauer Hansen Læseforeningen Odense
Kenneth Madsen Tårnet Svendborg / Enkeltmedlem
Rune Toft Nielsen Tårnet Svendborg
Theis Nielsen Tommerup-Vissenbjerg / Frem Odense
Kim Alex Olsen Birkerød
3 deltagelser (22)  
Esben Andersen Læseforeningen Odense
Gunnar Andersen Midtfyn
Ole Bønnelykke Centrum Esbjerg
Jesper Christensen Tårnet Svendborg
Kenn Dalsgaard Alssund / Tårnet Svendborg
Bjørn Fuglsang Tårnet Svendborg
Steen Graversen Rudkøbing
Martin Strandby Hansen Tjele / Sydøstfyn
Torben Hansen Tårnet Svendborg
Rune Harboe Sydøstfyn
Martin Houmøller Tårnet Svendborg
Henrik Tranberg Jensen Esbjerg
Jakob Bjerre Jensen Sydøstfyn
Jørgen Kiel Sydøstfyn
Jørn Knudsen Tårnet Svendborg
Jan Mose Nielsen Solrød / Tåstrup
Jens Nørgaard Rudkøbing
Uffe Rasmussen Tårnet Svendborg
Claus Rossen Læseforeningen Odense / Tjele
Kim Skaanning-Jacobsen Bellinge / Frem Odense
Jan Stage Læseforeningen Odense
Simon Pil Wilbrandt Fåborg Skakklub
2 deltagelser (48)  
Kim Andersen Sydøstfyn
Kim Andersen Tårnet Svendborg
Maj-Britt Andreasen Farum / Birkerød
Frank Bendtsen Tårnet Svendborg
Morten Bjørn Kjellerup
Flemming Borg Allerød
Erik Glenthøj Rudkøbing
Benny Grønhøj Læseforeningen Odense
Ib Lynæs Hansen Rudkøbing / Enkelmedlem 6. HK
Kim Hansen Rudkøbing
Jørgen Heyn Enkeltmedlem / Nordfalster
John Holst Give / Tårnet Svendborg
Anders Peter Holstebro Sydøstfyn
Christian Jacobsen Læseforeningen Odense / Frem Odense
Alexander Tranberg Jensen Ikke medlem / Tårnet Svendborg
Ernst Skov Jensen Nyborg Skakklub
Johnny Holler Johansen Læseforeningen Odernse
Anders Eik Jørgensen Ikke medlem / Tårnet Svendborg
Henrik Stockflet Jørgensen Holbæk
Michael Jørgensen Birkerød
Miki Worm Jørgensen Esbjerg
Niels W. Jørgensen Rudkøbing / K.S. København
Thomas Kaas Tårnet Svendborg / Sydøstfyn
Jesper Knudsen Frem Odense
Mikael Rask Kristensen Tårnet Svendborg
Kasper Larsen Nr. Åby Junior
Paul-Erik Lillholm Tårnet Svendborg
Herluf Lykkegaard Rudkøbing
Bo Markussen Tårnet Svendborg / Birkerød
Jean Mikkelsen SKS 88 Esbjerg
Erik Müller Tårnet Svendborg
E. Lykke Nielsen Tårnet Svendborg
Jan Nielsen Sydøstfyn
Jonas Gøsta Nilsson Frem Odense
Nis Svenstrup Pedersen Sydøstfyn
Jesper Petersen Slagelse
Casper Rasmussen Ålborg
Peter B. Rasmussen Læseforeningen Odense
Erik Ruskjær Kjellerup
Preben Sig Kerteminde / Nyborg Skakklub
Per Barndorff Simonsen K41 København
Eigil Sørensen Rårup
Torben Boje Sørensen Tårnet Svendborg
Morten Thygesen Læseforeningen Odense
Michael Timling Sydøstfyn
Lars Trabolt Centrum Esbjerg
Mads Lund Undén Frem Odense
Andreas Vaag Læseforeningen Odense
1 deltagelse (142)  
Jesper Stig Andersen Ikke medlem
Mona Andersen Læseforeningen Odense
Niels W. Andersen Kerteminde
Per Andersen Midtfyn
Torben Andersson Læseforeningen Odense
René Andreasen Frem Odense
Erik G. Andresen Nyborg Skakklub
Jeppe Anker Højby
Kristoffer Astrup Nyborg Skakklub
Carsten Bangsgaard Læseforeningen Odense
Rasmus Borring Frem Odense
Mads Borup Midtfyn
Tommy Boye Rudkøbing
Klaus Peter Brandt Enkeltmedlem
Benny Brinch Tårnet Svendborg
Søren Bruun Tårnet Svendborg
Graham Burgess Sydøstfyn
Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub
Thorstein Carlskov Århus
Chr. Cederfeldt Læseforeningen Odense
Jan Blom Christensen Gudenådalen
Jesper Stig Christensen Tårnet Svendborg
Thomas Christensen Kjellerup
Thomas Christensen Nr. Åby Junior
Erling M. Christiansen Valby
Jesper Christiansen Frederiksberg
Jacob K. Dahl Sydøstfyn
Pierre Dahl Søhus
Henrik Damgaard Tårnet Svendborg
Jan Damsgaard Tårnet Svendborg
Niels-Jørgen Damsgaard Tårnet Svendborg
Kjeld Ehlers Århus Skakklub
Jørgen Falgaard Holbæk
Erik Frandsen Højby
Marie Frank-Nielsen Nr. Åby Junior
Jesper Frederiksen Odense Skakklub
Christian Furrer Næsby
Heinz Furrer Næsby
Emil Gislason Tårnet Svendborg
Søren Havn Gjedsted Frem Odense
Thomas Grotkjær Esbjerg
Søren Grymer-Hansen Rårup
Lasse van Haas Tårnet Svendborg
Allan Hallgren Hansen Sydøstfyn
Martin Hansen Frem Odense
Sune Hansen Gistrup
Søren Bech Hansen Øbro København
Thomas Hansen Evans Vejle
Tommy G. Hansen Læseforeningen Odense
Jacob G. Hariri Centrum Esbjerg
Martin Hedal Bellinge
Jacob Hein Espergærde
Flemming Haupt Herhold Øbro København
Jørn Holm Centrum Esbjerg
Flemming Horsgaard Enkeltmedlem
Lars V. Jakobsen Ålborg
Michael Jakobsen Læseforeningen Odense
Peter Jakobsen Århus
Stella Jakobsen Tårnet Svendborg
Brian Ø. Jensen Kjellerup
Carl Jensen Sydøstfyn
Jakob Jensen Næsby
Jan Kargaard Jensen Svogerslev
Jens Jørgen Jensen SIF Nyborg
Jesper B. Jensen Tårnet Svendborg
Peter Møller Jensen Sydøstfyn
Steen Dahlgård Jensen Maribo
Sven-Erik Jensen Sydøstfyn
Torben Jensen SKS 88 Esbjerg
Svend Jepsen Bellinge
Michael Jørgensen Vesterbro
Viggo Kallenbach Århus Skakklub
Erik Kappel Tårnet Svendborg
Anton Kjeldsen Frem Odense
Jes Knudsen Tårnet Svendborg
Rasmus Donbæk Knudsen Søhus
Tage Knudsen Sydøstfyn
Klaus B. Kristensen Rudkøbing
Daniel Krogh Sydøstfyn
Peder Larsen Kalundborg
Søren K. Laursen Kjellerup
Alexander Le Besq Frem Odense
Emma Le Besq Frem Odense
Yann Le Besq Frem Odense
Mathias Ludvigsen Sydøstfyn
Harry Lund Midtfyn
Martin S. Lund Nr. Åby Junior
Mads Lundberg Læseforeningen Odense
Hans-Henrik Madsen Hedehusene
Henrik Madsen Læseforeningen Odense
Erik Mathiesen Frem Odense
Mathias Meunier Frem Odense
Jakob Mikkelsen Sydøstfyn
Mikkel Vinther Motzkus Haderslev
Erik Munk Kjellerup
Allan Nielsen Frem Odense
Chresten Nielsen Gelsted
Erik René Nielsen Sydøstfyn
Hans Christian Nielsen Søndersø
Jan Nielsen SKS 88 Esbjerg
Jesper M.S. Nielsen Læseforeningen Odense
Johnny Nielsen Skovlunde
Kim Nielsen Rårup
Michael Nielsen Søndersø
Morten Nielsen Tårnet Svendborg
Niels Chr. Nielsen Kjellerup
Jess Nykjær Frem Odense
Torben Olsson Esbjerg
Alan D. Pedersen Nyborg Skakklub
Ingrid Pedersen Enkeltmedlem
Steffen Pedersen Læseforeningen Odense
Ulla Pedersen Sydøstfyn
Lean Lønne Petersen Frem Odense
Uffe Petersen Odense Skakklub
Jørgen Poulsen Horsens
Kent Poulsen Enkeltmedlem
René Thor Poulsen Nyborg Skakklub
Søren Poulsen Tårnet Svendborg
Anders Rasmussen Tårnet Svendborg
Asger Rasmussen SIF Nyborg
Claus Rasmussen Tårnet Svendborg
Danny Rasmussen Sydøstfyn
Jakob Rasmussen Læseforeningen Odense
Michael Rasmussen Birkerød
Morten Rasmussen Skanderborg
Jacob Riis-Jakobsen Rudkøbing
Michael Tranberg Rozenfeld Esbjerg
Morten Rud Centrum Esbjerg
Svend Aage Sandahl Søndersø
John Schmidt Tårnet Svendborg
Tommy Schmidt Allerød
Kaj Schougaard SKS 88 Esbjerg
Jakob Sireborn Ikke medlem
Anders Storkehave Frem Odense
Mikkel Strange Farum
Per Sørensen Sydøstfyn
Michael Vedsø Frederiksberg
Dan Tangager Tårnet Svendborg
Johannes Vestergaard Morsø
Stefan Wiecker Frem Odense
Anders Østergaard Tårnet Svendborg
Michael Østergaard Nr. Åby Junior