|
|
Fynsserien, 1. runde, mandag 23. oktober 2017 (uge 43) |
Nr. |
Nyborg 1
|
3
|
Tårnet 1
|
5
|
1S |
Søren Andreas Koch
|
0
|
Michael Nord
|
1
|
2H |
John Frederiksen
|
0
|
Ulrik Larsen
|
1
|
3S |
Stig Gorm Jensen
|
½
|
Kurt Hollesen
|
½
|
4H |
Claus Pedersen
|
½
|
Ole Eik Jørgensen
|
½
|
5S |
Anders Elsborg Jensen
|
1
|
Torben Larsen
|
0
|
6H |
Johnny Larsen
|
½
|
Nicolai L. Jensen
|
½
|
7S |
Svend Veise
|
0
|
Flemming Borg
|
1
|
8H |
Jan Saxtorff
|
½
|
Benny Brinch
|
½
|
|
Serie 1, Kreds 1, 1. runde, torsdag 26. oktober 2017 (uge 43) |
Nr. |
Læseforeningen Odense 3
|
4½
|
Tårnet 2
|
3½
|
1S |
Peter Frank Jørgensen
|
½
|
Erik H. Hansen
|
½
|
2H |
Jens Skjoldborg Jensen
|
½
|
Niels-Peter M. Jansen
|
½
|
3S |
Steen Jacobsen
|
1
|
Martin Hansen
|
0
|
4H |
Christian Winther Hust
|
0
|
Jens Erik Pedersen
|
1
|
5S |
Arne Christiansen
|
1
|
Jens Eriksen
|
0
|
6H |
Niels Lund
|
½
|
Frank Bendtsen
|
½
|
7S |
Dan Wulff Kristensen
|
½
|
Jørgen Sylvest
|
½
|
8H |
Claus Børsen
|
½
|
Erling Bech Andersen
|
½
|
|
|
|
Fynsserien, 2. runde, mandag 13. november 2017 (uge 46) |
Nr. |
Odense Skakklub 1
|
5½
|
Tårnet 1
|
2½
|
1S |
Jørgen Dalsgaard Hansen
|
0
|
Michael Nord
|
1
|
2H |
Lars Uffe Petersen
|
½
|
Ulrik Larsen
|
½
|
3S |
Jesper Schmidt Poulsen
|
½
|
Ole Eik Jørgensen
|
½
|
4H |
Johnny Holler Johansen
|
1
|
Nicolai L. Jensen
|
0
|
5S |
Jakob Jensen
|
1
|
Flemming Borg
|
0
|
6H |
Kristoffer Werming Pedersen
|
1
|
Benny Brinch
|
0
|
7S |
Erik Frandsen
|
½
|
Erik H. Hansen
|
½
|
8H |
Jørgen Frank Hansen
|
1
|
Niels-Peter M. Jansen
|
0
|
|
Serie 1, Kreds 1, 2. runde, mandag 13. november 2017 (uge 46) |
Nr. |
Midtfyn 1
|
3
|
Tårnet 2
|
5
|
1S |
Karsten Frederiksen
|
½
|
Martin Hansen
|
½
|
2H |
Kim Theill
|
½
|
Jens Erik Pedersen
|
½
|
3S |
Per Andersen
|
½
|
Jens Eriksen
|
½
|
4H |
Nicolaj C. Larsen
|
1
|
Frank Bendtsen
|
0
|
5S |
Arne Pedersen
|
0
|
Dan Tangager
|
1
|
6H |
Kurt Frandsen
|
½
|
Jørgen Sylvest
|
½
|
7S |
Ejler Knudsen
|
0
|
Erling Bech Andersen
|
1
|
8H |
tomt bræt
|
0
|
Erik Bock
|
1
|
|
|
|
Fynsserien, 3. runde, mandag 4. december 2017 (uge 49) |
Nr. |
Tårnet 1
|
5
|
Frem Odense 3
|
3
|
1S |
Michael Nord
|
1
|
Tommy Knoth
|
0
|
2H |
Kurt Hollesen
|
1
|
Emma Le Besq
|
0
|
3S |
Ole Eik Jørgensen
|
½
|
Søren Christensen
|
½
|
4H |
Torben Larsen
|
½
|
Thor Bendix
|
½
|
5S |
Nicolai L. Jensen
|
1
|
Bo F. Sørensen
|
0
|
6H |
Flemming Borg
|
1
|
Anton Kjeldsen
|
0
|
7S |
Benny Brinch
|
0
|
Albert M. Møller
|
1
|
8H |
Erik H. Hansen
|
0
|
Christoffer Vinther
|
1
|
|
Serie 1, Kreds 1, 3. runde, mandag 20. november 2017 (uge 47) |
Nr. |
Tårnet 2
|
5
|
Årslev 1
|
3
|
1S |
Erik H. Hansen
|
½
|
Jens Lund
|
½
|
2H |
Niels-Peter M. Jansen
|
1
|
Søren Christensen
|
0
|
3S |
Martin Hansen
|
0
|
Knud Koudahl
|
1
|
4H |
Jens Erik Pedersen
|
1
|
Bent Hansen
|
0
|
5S |
Jens Eriksen
|
1
|
Frank Møller
|
0
|
6H |
Frank Bendtsen
|
0
|
Niels Nielsen
|
1
|
7S |
Dan Tangager
|
1
|
Johannes Almar
|
0
|
8H |
Erling Bech Andersen
|
½
|
Jan Nielsen
|
½
|
|
|
|
Fynsserien, 4. runde, mandag 15. januar 2018 (uge 3) |
Nr. |
Tårnet 1
|
5
|
Læseforeningen Odense 2
|
3
|
1S |
Michael Nord
|
½
|
Michael Linde Larsen
|
½
|
2H |
Kurt Hollesen
|
1
|
Jørgen Lynggaard
|
0
|
3S |
Torben Larsen
|
½
|
Erling Rasmussen
|
½
|
4H |
Nicolai L. Jensen
|
½
|
Niels Henrik Cappelen
|
½
|
5S |
Flemming Borg
|
1
|
Jens Rasmussen
|
0
|
6H |
Benny Brinch
|
1
|
Hans Christian Nielsen
|
0
|
7S |
Erik H. Hansen
|
0
|
Kurt Ploug
|
1
|
8H |
Martin Hansen
|
½
|
Peter Frank Jørgensen
|
½
|
|
Serie 1, Kreds 1, 4. runde, torsdag 7. december 2017 (uge 49) |
Nr. |
Nr. Åby Junior 3
|
3
|
Tårnet 2
|
5
|
1S |
Jess Nykjær
|
1
|
Erik H. Hansen
|
0
|
2H |
John Dahlberg
|
0
|
Niels-Peter M. Jansen
|
1
|
3S |
Adak Grigorian
|
0
|
Martin Hansen
|
1
|
4H |
Ulrik Vendelbo
|
0
|
Jens Erik Pedersen
|
1
|
5S |
Phillip Sørensen
|
0
|
Erling Bech Andersen
|
1
|
6H |
Davit Grigorian
|
0
|
Saleh Turki Ali
|
1
|
7S |
Thea Veng Basse
|
1
|
Andreas Skafte Jespersen
|
0
|
8H |
Nedas Kristopaitis
|
1
|
|
0
|
|
|
|
Fynsserien, 5. runde, mandag 5. februar 2018 (uge 6) |
Nr. |
Tårnet 1
|
4½
|
Fåborg 1
|
3½
|
1S |
Michael Nord
|
0
|
Bent Warncke
|
1
|
2H |
Kurt Hollesen
|
½
|
Ove Matras
|
½
|
3S |
Ole Eik Jørgensen
|
0
|
Sebastian Sterup
|
1
|
4H |
Torben Larsen
|
1
|
Hans Hansen
|
0
|
5S |
Nicolai L. Jensen
|
1
|
Jørn Lorenzen
|
0
|
6H |
Flemming Borg
|
1
|
Mazen Onisey
|
0
|
7S |
Benny Brinch
|
1
|
Willy Abrahamsen
|
0
|
8H |
Erik H. Hansen
|
0
|
Dennis Vejlstrup
|
1
|
|
Serie 1, Kreds 1, 5. runde, mandag 15. januar 2018 (uge 3) |
Nr. |
Tårnet 2
|
3
|
Odense Skakklub 2
|
5
|
1S |
Jens Erik Pedersen
|
0
|
Henrik Hede Nielsen
|
1
|
2H |
Jens Eriksen
|
½
|
Thomas Kier
|
½
|
3S |
Frank Bendtsen
|
½
|
Morten Emil Jannik
|
½
|
4H |
Dan Tangager
|
1
|
Jørgen Schwenke
|
0
|
5S |
Erling Bech Andersen
|
0
|
Benjamin Løvgren Larsen
|
1
|
6H |
Erik Bock
|
0
|
Torben Larsen
|
1
|
7S |
Saleh Turki Ali
|
0
|
Simon Porsager
|
1
|
8H |
Andreas Skafte Jespersen
|
1
|
Razvan Ianchis
|
0
|
|
|
|
Fynsserien, 6. runde, torsdag 1. marts 2018 (uge 9) |
Nr. |
Nr. Åby Junior 2
|
3
|
Tårnet 1
|
5
|
1S |
Emil Harndahl
|
0
|
Michael Nord
|
1
|
2H |
Arne Bech Madsen
|
½
|
Kurt Hollesen
|
½
|
3S |
Uffe Høi Lauridsen
|
½
|
Ole Eik Jørgensen
|
½
|
4H |
John Dahlberg
|
0
|
Flemming Borg
|
1
|
5S |
Mads Kondal Hansen
|
0
|
Erik H. Hansen
|
1
|
6H |
Davit Grigorian
|
1
|
Jens Eriksen
|
0
|
7S |
Illia Kreitor
|
0
|
Dan Tangager
|
1
|
8H |
Thea Veng Basse
|
1
|
Erling Bech Andersen
|
0
|
|
Serie 1, Slutspil 1, 1. runde, mandag 5. februar 2018 (uge 6) |
Nr. |
Frem Odense 4
|
1
|
Tårnet 2
|
7
|
1S |
Anton Kjeldsen
|
0
|
Niels-Peter M. Jansen
|
1
|
2H |
David Smit
|
0
|
Jens Erik Pedersen
|
1
|
3S |
Jacob Frederiksen
|
0
|
Jens Eriksen
|
1
|
4H |
Willy Hansen
|
0
|
Frank Bendtsen
|
1
|
5S |
Peter Bille Fynbo
|
1
|
Jørgen Sylvest
|
0
|
6H |
Bastian Kehrer
|
0
|
Erling Bech Andersen
|
1
|
7S |
Steen Roed Gundorf Henriksen
|
0
|
Saleh Turki Ali
|
1
|
8H |
Elias Roed Gundorf Jacobsen
|
0
|
Andreas Skafte Jespersen
|
1
|
|
|
|
Fynsserien, 7. runde, mandag 19. marts 2018 (uge 12) (hos Od. Sk.) |
Nr. |
Middelfart 1
|
3
|
Tårnet 1
|
5
|
1S |
Brian Lorenzen
|
0
|
Michael Nord
|
1
|
2H |
Jakob Petersen
|
½
|
Kurt Hollesen
|
½
|
3S |
Thomas Bo Thomsen
|
½
|
Torben Larsen
|
½
|
4H |
Martin Brøndum
|
½
|
Nicolai L. Jensen
|
½
|
5S |
Jacob Kloch
|
1
|
Flemming Borg
|
0
|
6H |
Jørgen Clement Klerens
|
½
|
Benny Brinch
|
½
|
7S |
Leif Kristoffersen
|
0
|
Niels-Peter M. Jansen
|
1
|
8H |
Kim Hein Lindahl
|
0
|
Jens Erik Pedersen
|
1
|
|
Serie 1, Slutspil 1, 2. runde, mandag 26. februar 2018 (uge 9) |
Nr. |
Tårnet 2
|
4
|
Sydøstfyn 3
|
4
|
1S |
Erik H. Hansen
|
½
|
Erik René Nielsen
|
½
|
2H |
Niels-Peter M. Jansen
|
1
|
Tage Knudsen
|
0
|
3S |
Jens Erik Pedersen
|
½
|
Jan Nielsen
|
½
|
4H |
Jens Eriksen
|
0
|
Ulla Hansen
|
1
|
5S |
Frank Bendtsen
|
0
|
Allan Hallgren Hansen
|
1
|
6H |
Dan Tangager
|
½
|
Hans-Jørn Nielsen
|
½
|
7S |
Jørgen Sylvest
|
½
|
Ruben Jepsen
|
½
|
8H |
Erling Bech Andersen
|
1
|
John Sørensen
|
0
|
|
|
|
|
Serie 1, Slutspil 1, 3. runde, tirsdag 20. marts 2018 (uge 12) (I SØF) |
Nr. |
Tårnet 2
|
4
|
Ejby 1
|
4
|
1S |
Erik H. Hansen
|
½
|
Chresten Anker Nielsen
|
½
|
2H |
Niels-Peter M. Jansen
|
½
|
Andrew Velarde
|
½
|
3S |
Martin Hansen
|
½
|
Hardy Jespersen
|
½
|
4H |
Jens Erik Pedersen
|
½
|
Dennis Jespersen
|
½
|
5S |
Frank Bendtsen
|
½
|
Ejgil Jensen
|
½
|
6H |
Dan Tangager
|
0
|
Poul Jacobsen
|
1
|
7S |
Jørgen Sylvest
|
½
|
Hans Ove Andersen
|
½
|
8H |
Erling Bech Andersen
|
1
|
Tommy Bisgaard
|
0
|
|
|
|
|
Kval.kamp mod nr. 6 i Fynsserien, mandag 9. april 2018 (uge 15) |
Nr. |
Middelfart 1
|
5½
|
Tårnet 2
|
2½
|
1S |
Brian Lorenzen
|
½
|
Erik H. Hansen
|
½
|
2H |
Jakob Petersen
|
1
|
Niels-Peter M. Jansen
|
0
|
3S |
Erling N. Hansen
|
1
|
Martin Hansen
|
0
|
4H |
Thomas Bo Thomsen
|
1
|
Jens Erik Pedersen
|
0
|
5S |
Jacob Kloch
|
½
|
Jens Eriksen
|
½
|
6H |
Jørgen Clement Klerens
|
½
|
Frank Bendtsen
|
½
|
7S |
Renny Stæhr Carlsen
|
0
|
Dan Tangager
|
1
|
8H |
Abdul Hannan Nassan
|
1
|
Jørgen Sylvest
|
0
|
|